Wessel Heijninck
Jurist bij de directie Bestuursrechtspraak

Werkt sinds februari 2007 bij de Raad van State in de Algemene kamer
Afgestudeerd aan: Universiteit Groningen (Staats- en bestuursrecht en Strafrecht)
Theorie wordt praktijk
Direct na mijn studie ben ik aan de slag gegaan bij de Raad van State. Tijdens de studie worden je analytische vaardigheden en juridische kennis bijgebracht, maar hoe dat in de praktijk wordt toegepast blijft al die tijd toch erg abstract. Daarom vind ik het zo leuk om nu bij de Raad de analytische vaardigheden en juridische kennis in de praktijk toe te passen.
Goede leerschool
Als jurist bij de hoogste algemene bestuursrechter van Nederland lever je juridisch vakwerk. Vanaf het moment dat je bij de Raad aan de slag gaat, krijg je, onder goede begeleiding, veel verantwoordelijkheid. Zo ben ik direct aan de slag gegaan met mijn eigen rechtszaken en heb ik binnen een jaar tijd al heel wat uitspraken geschreven. Eerst met veel aandacht van de senior jurist, maar gaandeweg steeds zelfstandiger. Je krijgt bij de Raad de mogelijkheid om door te groeien. Ik volg trainingen in schrijfvaardigheid en methodiek, maar ook over specifieke juridische onderwerpen. Ik zie de Raad van State dan ook als een goede springplank. In de toekomst wil ik graag rechter worden en met de Raad als werkgever wordt dat mogelijk.
Collegiale sfeer
Wat mij vanaf het moment dat ik hier aan de slag ben gegaan is opgevallen, is dat de mensen die hier werken open en erg collegiaal zijn. Als starter word je niet in het diepe gegooid, maar is iedere collega bereid je op weg te helpen. En naast hard werken is er gelukkig ook tijd voor gezelligheid. Zo worden er geregeld leuke evenementen georganiseerd vanuit de Raad, waarbij het samen met mijn collega's altijd erg gezellig is. Dat maakt het werken extra leuk. |